Obučavala sam i supervizirala djelatnike u sustavu socijalne skrbi u treningu pod nazivom "Tools4U" za rad s mladim prijestupnicima (trening kognitivnih i socijalizacijskih vještina).
Educirala sam pomoćnike u nastavi tijekom četiri različita edukacijska projekta pri Gradu Zadru.
Izradila sam nastavni materijal i održavala predavanja u edukaciji za pomoćnike u nastavi u okviru Pučkog učilišta "Magistra" i Pučkog otvorenog učilišta u Zadru.
Organizirala, osmislila i vodila psihološko-socijalizacijsko-kreativne radionice u OŠ u Obrovcu i OŠ u Biogradu u okviru NGO "Udruga za poboljšanje kvalitete življenja".
Aktivno sam sudjelovala na projektu "Prevencija ovisnosti – rad sa školama" gdje sam održala brojne radionice za učenike srednje Pomorske škole.
Volontirala sam tijekom Domovinskog rata na telefonu za psihološku pomoć u okviru projekta Caritasa Zadarske nadbiskupije.
U okviru projekta Grada Zadra "Škola PUN-a mogućnosti" osmislila sam i provodila edukativno-kreativne radionice za učenike viših razreda osnovnih škola s ciljem senzibilizacije redovne populacije za djecu s teškoćama u razvoju.
U okviru projekta Grada Zadra "Škola PUN-a mogućnosti" osmislila sam formiranje i vođenje grupa podrške za roditelje djece s teškoćama u razvoju.
Tijekom protekle četiri godine za razne nevladine udruge, organizacije i škole sam uživo i/ili online održala više iskustvenih i edukacijskih radionica sa sljedećim temama:
• Kako se nositi sa sve većim poslovnim izazovima
• Kako unaprijediti postojeće komunikacijske vještine
• Od danas preuzimam odgovornost za svoj osobni i profesionalni život
• Kako stvoriti i razvijati kvalitetan i uvažavajući odnos između pomagača/ica i korisnika
• Što znamo o tehnikama za opuštanje i relaksaciju i kako ih koristiti s ciljem povećanja dobrobiti za osobni i profesionalni život?!
• Sprječavanje razvoja- Burn out sindroma
• Pozitivna percepcija
• Mentalno zdravlje i realnost
• Motivacija osoba s invaliditetom
• Utjecaj stresa na osobe s invaliditetom
• Posebnosti komunikacije s osobama s invaliditetom
Tijekom protekle tri godine sam organizirala i vodila iskustvene i edukacijske radionice za Udrugu za prevenciju raka dojke Europa Dona Zadar pod nazivom:
- Stres i kako si pomoći
- Prepoznavanje i razumijevanje emocija
- Neke tehnike za opuštanje i relaksaciju
- Anksioznost u suvremenom vremenu - kako si pomoći?
U travnju 2024.g. za Hrvatsku Komoru socijalnih radnika održala sam online interaktivnu radionicu i predavanje pod nazivom: „Što znamo o tehnikama za opuštanje i relaksaciju i kako ih koristiti s ciljem povećanja dobrobiti za osobni i profesionalni život?!“ na kojoj je sudjelovalo 230 socijalnih radnica i radnika.
Sudjelovala sam u radu brojnih stručnih skupova, radionica, seminara, kongresa, konferencija i edukacija, a izdvajam devedeset sati treninga na temu "Therapeutic communication with people affected by war", predavanja "Autogeni trening", "Waldorfska pedagogija", "Liječenje posttraumatskog stresnog sindroma", "Komunikacija" i "Transformacija konflikata", A blok edukaciju iz "Logo terapije", seminare pod nazivom "Mentalno zdravlje pomagača", "Razvoj tima za psihološke krizne intervencije", "Stres i trauma", "Borba protiv bolesti ovisnosti", "Zanemarivanje i zlostavljanje djece kao čimbenik rizika za pojavu poremećaja u ponašanju", "Rano otkrivanje emocionalnih teškoća, rizika pojave PUP-a i suicidalnog rizika djece i mladih" i "Procjena, planiranje, i izvještavanje, u izvršavanju maloljetničkih alternativnih sankcija". Sudjelovala sam u međunarodnoj Ljetnoj školi Supervizije u Zadru.
Tijekom protekle četiri godine u organizaciji DGIPH ( Društvo geštalt i integrativnih psihoterapeuta) i koordinacije komora u sustavu socijalne skrbi (KOKOSS) sam sudjelovala na sljedećim radionicama i predavanjima:
Jasenka Pregrad: "(Ne)kompatibilnost GT pristupa i rada s traumatskim iskustvom"
Peter Philippson: „Seksualnost“
Zdenka Pantić: „Majke i kćeri“
Psihijatrijska bolnica na Rabu - HYBRID MINI SUMMER SCHOOL PSYCHOTRAUMA: FROM EPIGENETICS TO PSYCHOTHERAPY
Margherita Spagnuolo: „The Aesthetic Relational Knowledge to support the therapeutic alliance"
Margareta Mesić: "Ovisnosti o nekim psihoaktivnim tvarima iz kliničke Geštalt perspektive“
mr. spec. Iva Žegura, klin. psih., prof.: „Gestalt duginih boja: specifičnosti rada s LGBTQ+ klijentima“.
Simpozij „Nasilje – odgovori stručnjaka“ u organizaciji Koordinacije komora u sustavu socijalne skrbi (KOKOSS).
Tanja Dejanović Šagadin, psihologinja i gestalt psihoterapeutkinja: „Društvena odgovornost i ljudska prava iz pozicije gestalt terapije“.
- Marina Štambuk i Matea Popov: „Edukacija o savjetodavnom i terapijskom radu s LGBT klijentima“
- Zora Subotić: “TJELESNI SIMPTOMI, SNOVI, TKO (NI)SAM JA I KOJA STVARNOST JE STVARNA”
- dr. sc. Tanja Jurin: „Terapijski pristup seksualnim problemima i poremećajima"
- Ljiljana Bastaić, Sandra Čanić, Lana Hrgovan, Inka Miškulin, Kristina Urbanc: “Primjena Etičkog kodeksa HKPT u psihoterapijskoj praksi iz psihoterapijske perspektive”